O nas

Kim jesteśmy?

PPHU „FIC” Tomasz Fic to firma rodzinna, która przez ponad dwadzieścia lat działalności zdołała wypracować sobie bardzo solidną renomę w branży. Na rynku opakowań z tworzyw sztucznych funkcjonujemy nieprzerwanie od roku 1999, a przez te ponad dwie dekady, krok po kroku, cierpliwie budowaliśmy naszą pozycję. To właśnie dlatego dziś z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy traktowani jako wiarygodny i godny polecenia partner biznesowy, z którym chętnie współpracują kolejne przedsiębiorstwa.

Jak wspomnieliśmy, historia naszej firmy jest bogata i sięga jeszcze końcówki ubiegłego tysiąclecia. Od tamtego momentu doszło do wielu zmian. Jedna z tych największych miała miejsce 12 grudnia roku 2012, gdy syn stał się właścicielem i zastąpił na tej pozycji niedawno zmarłego ojca.

Istotne dla losów przedsiębiorstwa zdarzenia miały miejsce także pięć lat później, czyli w roku 2017. To właśnie wtedy zmieniliśmy siedzibę oraz wybudowaliśmy nowoczesną halę produkcyjną, która pozwoliła nam zacząć jeszcze mocniej ugruntowywać swoją pozycję na rynku produkcji opakowań z tworzyw sztucznych.

Co oferujemy?

Współpracując z nami, masz do czynienia z firmą, która specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych (polipropylenu). Opakowania te mają swoje zastosowanie zarówno w branży spożywczej, jak i przemysłowej.

Nasze przedsiębiorstwo charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością proponowanych produktów, ale też ich uniwersalnością (duża możliwość zastosowania opakowań). Ponadto, nasze opakowania zaopatrzone są w plomby, co gwarantuje bezpieczeństwo i nienaruszalność wsadu po pierwszym napełnieniu.

Szeroki asortyment posiadanych przez nas towarów sprawia, że możemy zapewniać naszym klientom swobodny wybór opakowań, precyzyjnie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. To właśnie dzięki temu każdy może znaleźć opakowanie, które będzie najlepsze właśnie dla jego konkretnego produktu.

 

Co nas wyróżnia?

Zawsze powtarzamy, że siłą firmy PPHU „Fic” Tomasz Fic są ludzie. Nasza wykwalifikowana kadra to zespół doświadczonych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i gwarantują efekty na najwyższym poziomie. Ludzi wspiera oczywiście technologia. Nowoczesny park maszynowy daje nam unikalne możliwości, a my chętnie czerpiemy z tego potencjału i wykorzystujemy w praktyce innowacyjne rozwiązania, które później proponujemy naszym klientom.

Jakość oferowanych produktów sprawia, że zainteresowanie naszymi usługami wykracza poza tereny Polski, a coraz większa liczba zamówień jest realizowana dla partnerów w całej Europie czy nawet daleko poza jej granicami.
My natomiast do każdego klienta podchodzimy w ten sam sposób: sukcesywnie zdobywamy jego zaufanie oraz robimy, co w naszej mocy, aby współpraca z Fic-Opakowania w pełni go usatysfakcjonowała. Dzięki takim działaniom możliwe jest tworzenie wieloletnich relacji, które nie tylko budują wiarygodność przedsiębiorstwa, ale pomagają też w jego codziennym funkcjonowaniu na rynku.

O pozycji i jakości PPHU „FIC” Tomasz Fic świadczyć mogą również certyfikaty ISO 9001 oraz HACCP, których jesteśmy posiadaczami.

W jaki sposób działamy?

Niezależnie od skali wykonywanego aktualnie zlecenia, zawsze przyświeca nam ten sam cel: zapewnić klientowi odpowiednią jakość produktów i sprawić, że będzie w pełni zadowolony ze zrealizowanej usługi. To właśnie dlatego oferowane przez nas wyroby są tworzone w sposób, który gwarantuje utrzymanie najwyższych standardów higienicznych produkcji, wykorzystując przy tym surowce oraz materiały, pochodzące jedynie od sprawdzonych i rzetelnych dostawców.
Sam fakt posiadania wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz własnej narzędziowni sprawia natomiast, że jesteśmy w stanie realizować kolejne zamówienia w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu czas oczekiwania na produkt finalny ulega zmniejszeniu do minimum, a zaawansowany system magazynowania oraz transportu pozwala nam zagwarantować odbiorcom terminowość dostaw.

Co dla środowiska?

W PPHU „FIC” Tomasz Fic kładziemy bardzo duży nacisk na ekologię oraz ochronę środowiska. To właśnie między innymi dlatego ciągle unowocześniamy nasz park maszynowy czy optymalizujemy procesy technologiczne poprzez zastosowanie narzędzi nowej generacji. Nieprzerwanie pracujemy nad ograniczaniem wagi produktów opakowaniowych (naturalnie z zachowaniem dotychczasowej jakości) czy prowadzimy pełen recykling odpadów poprodukcyjnych. W trosce o wspomniany recykling, opakowania wykonujemy w całości z tego samego materiału. Jednym z naszych podstawowych założeń jest również ograniczanie emisji CO2, co czynimy poprzez odzyskiwanie ciepła, wytwarzanego przez maszyny, celem ogrzania naszych obiektów.

Mamy świadomość wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny, dynamicznie zmieniający się świat. Z całym przekonaniem stawiamy na zrównoważony rozwój i wspieramy gospodarkę obiegu zamkniętego. Jako producent, oferujemy wyłącznie opakowania bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Co więcej, gwarantujemy, że nasze wyroby w pełni podlegają recyklingowi!

Co jeszcze?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością wysłuchamy wszystkich pytań i udzielimy satysfakcjonujących odpowiedzi.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą i oczywiście zachęcamy do korzystania z usług Fic-Opakowania, wieloletniego oraz godnego zaufania partnera z ugruntowaną pozycją na rynku.